Avokádová rolka – Zabalte to do avokáda! Proč si ji zamilovat

Avokádová rolka – Zabalte to do avokáda! Proč si ji zamilovat

Pokud jste si toho ještě nevšimli, avokádo dobylo svět. Jestliže podnik nenabízí avokádový toast nebo avokádové smoothie, může to rovnou zabalit. Trend lahodné pochoutky se nevyhnul ani sushi světu. Avokádová rolka – slyšeli jste o ní už?

Zdravější, výživnější a nápaditější

Říkáte si, proč byste rýži v sushi měli nahradit avokádem? Nejenže to je zdravější varianta, avokádová rolka navíc skvěle chutná. A přiznejme si, že klasického sushi máme někdy až po uši. Tak proč nedat šanci originálnímu pojetí?

Avokádo – zdravá pochoutka nejen pro hipstery

Ačkoliv je avokádo trendem hlavně v moderních kavárnách třetí vlny, pomalu se dostává i za jejich hranice. A není se čemu divit. Je totiž plné prospěšných látek. Tak například je bohaté na omega-3 mastné kyseliny, díky čemuž prospěje vašemu srdci, mozku i očím. Avokádo obsahuje vitamin K, C, B5, B6 a E a také draslík, stopové prvky magnesia, železa, zinku, fosforu a vitaminů A, B1, B2 a B3.

Kromě toho je avokádo dokonale výživné. I proto si získalo oblibu na celém světě a často se mu přezdívá superpotravina. Vychutnejte si avokádo také jako skvělou avokádovou rolku. Poradíme vám, jak si ji připravit.

avokádová rolka, plátky avokáda

Recept na avokádovou sushi rolku

Ingredience:

  • avokádo
  • losos

množství podle chuti a potřeby

Postup:

  1. Avokádo oloupejte, rozdělte na poloviny a opatrně nakrájejte na dlouhé plátky.
  2. Vyskládejte plátky avokáda do řady vedle sebe.
  3. Přes tuto připravenou řadu položte dlouhý a štíhlý kousek lososa na sushi.
  4. Poté opatrně zvedněte kousky avokáda z jedné strany a začněte je rolovat kolem lososa. Pomocí navlhčeného nože odstraňte neupravené konce sushi rolky.
  5. Poté nakrájejte na malé sushi rolky o stejných rozměrech.

Avokádové rolky jsou na světě! Skvěle chutnají třeba s malinovým dipem a japonskou ředkvičkou. Ale výborné jsou i jen tak! Vychutnejte si je jako alternativu k tradičnímu sushi a užijte si originální večeři, kterou potěšíte své blízké i sebe.

avokádová rolka, losos

Tip: Vyberte toho správného lososa na přípravu pokrmů!!!

Sledujte nás na facebooku, aby vám už neutekl žádný zajímavý článek, recept nebo soutěž!

Sledujte náš Facebook

Autor
Barbora
26. 01. 2018
Tagy
#tradice #příprava #suroviny
Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.