Foodparade 2017 se blíží!

Foodparade 2017 se blíží!

FOODPARADE 2017

VÍC, NEŽ JEN FOOD FESTIVAL…

Pokud ještě nevíte, co budete dělat poslední srpnový víkend, máme pro vás skvělý tip. Udělejte si konec prázdnin hezčí a přijďte na festival jídla a pití Foodparade, který vás bude letos určitě bavit! Konat se bude 26. a 27. srpna v dechberoucích zahradách Trojského zámku, kde se na celý víkend rozprostřou desítky stánků nejlepších českých restaurací.

CO OCHUTNÁTE?

Skvělá degustační menu špičkových restaurací, bister i některých pop-up projektů. Na Foodparade si každý najde to své. Čerstvé mořské plody, asijské pokrmy, šťavnaté steaky, skvělé těstoviny, francouzské šneky, výborné dezerty a mnohem více. To vše servírované na porcelánových talířích a ve skle, s dostatkem míst k sezení a bez front, abyste si festival opravdu užili a nestrávili ho čekáním na jídlo.

Těšit se můžete třeba na olomouckou restaurací Entrée v podání skvělého šéfkuchaře Přemka Forejta, finediningové bistro Bistrøt inspirované skandinávskou gastronomickou vlnou, nově otevřenou fusion rybí a steakovou restauraci Satuy, belgickou brasserii Bruxx, asijské Siddharta café, poctivou českou kuchyni v podání šéfkuchaře Jana Pípala z Vinohradského parlamentu, gurmánskou francouzskou restauraci Le Terroir, Etnosvět a další. K jídlu si můžete vychutnat skleničku vína od lokálních českých vinařů, ochutnat jeden z pivních speciálů Krušovic nebo třeba skvělý gin&tonic, který budou míchat barmani z Gin&Tonic clubu. Chybět nebude ani oblíbený Aperol bar a kávu na festivalu zajistí pop-up Vnitroblock. Pro ty nejnáročnější bude letos na festivalu Forbidden taste zóna. Tedy zážitek, který na jiném festivalu rozhodně nenajdete.

CO ZAŽIJETE?

 Foodparade je víc, než jen food festival a proto kromě degustování nabízí spoustu dalších zážitků. Zkuste třeba Nikon školu food fotky a foodstylingu. Nebo se zapište do Grill akademie Weber a staňte se mistrem v grilování. V cooking show zóně Whirlpool můžete nahlédnout pod ruce špičkovým kuchařům. Šéfkuchař Jiří Štift představí chody asijské restaurace Sia, která se na podzim otevírá ve Šporkovském paláci, a to hned vedle budoucí cukrářské továrny cukrářského mistra Lukáše Skály. Ten předvede na Foodparade přípravu tradičních českých zákusků v moderní úpravě. Představí se i Kamila Rundusová, která uvaří thajské kari a naučí vás připravovat domácí kari pastu. Novinkou bude také workshop zóna, ve které budou probíhat celodenní workshopy. Můžete se zde naučit jak připravit v domácích podmínkách skvělou kávu, jak fermentovat, jak správně krájet a brousit nože, sušit potraviny a mnohem více. Nově můžete letos navštívit také Citroën zónu a dát si v ní skvělé francouzské šnečí speciality, nebo vyzkoušet zábavné simulátory jízd a RC autodráhu v jejich aktivační zóně.

CO CHYSTÁME PRO DĚTI?

Pro děti máme na letošním ročníku velké překvapení. Přijede za nimi totiž dvoupodlažní autobus z největšího českého hračkářství Hamley`s. Plný hraček, zábavných dílen a animátorů. O zábavu pro děti je tedy postaráno. Kromě hracího koutku bude pro děti připraveno také hravé vaření s angličtinou a projekt Čerstvá sváča v podání Fresh&Tasty, kde se děti naučí připravit si zdravé svačinky a mohou si je také sníst.

 A KDE MŮŽETE LENOŠIT?

Zahrada Trojského zámku je prostorná, plná zeleně a dovoluje účastníkům strávit příjemný den plný gastronomických dobrot na dece pod stromy. Pro odpočinek jsou vyhrazeny chill-out zóny a piknikové louky. V areálu bude možné zapůjčit si deku a udělat si tak báječný piknik plný specialit ze všech koutů světa. Samozřejmostí jsou také svačinové a bistro stolky, které budou strategicky rozmístěny v celých zahradách.

Tak neváhejte a zúčastněte se největší gastronomické akce sezóny! Vstupenky jsou již  vprodeji.

 

Otevřeno je v sobotu od 10:00 do 21:00 a v neděli od 10:00 do 20:00.

Adresa: Trojský zámek, U Trojského zámku 4/1, Praha 7, Trója

Více informací a vstupenky k zakoupení na: www.foodparade.cz

 

Hlavními partnery festivalu jsou: Whirlpool, Krušovice, Citroën a Makro.

Dalšími partnery jsou: Nikon, Weber, Fiskars, Butlers, Atranet, Hamleys.

Mediálními partnery jsou: časopis Gurmet, Mňam TV a Restu.

Autor
Barbora
18. 07. 2017
Tagy
#tradice #příprava #suroviny
Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.