Pánev wok patří do každé kuchyně. Prozradíme vám proč

Pánev wok patří do každé kuchyně. Prozradíme vám proč

Zamilovali jste si rozmanité chutě asijské kuchyně? V tom případě by ve vaší domácnosti neměla chybět pořádná wok pánev. Jedině s ní vykouzlíte pokrmy, za které by se nemusela stydět ani vyhlášená asijská restaurace.

Wok pánev vám v kuchyni pomůže kouzlit

Při přípravě chutných asijských pokrmů se neobejdete bez kvalitních surovin a dobrého receptu. Ani s nimi však nemáte záruku dokonalého výsledku. K němu potřebujete i vhodné náčiní. Naprostá většina asijských jídel vzniká smícháním a následným smažením většího množství surovin. Prim tak v tomto případě hraje pánev. Konkrétně wok pánev, bez které to tentokrát opravdu nepůjde.

Prostorná pánev vám umožní dokonale promíchat všechny vůně i chutě a také vám ušetří spoustu práce s následným mytím sporáku. Nemusíte se ale bát, že byste ji využili jen při přípravě asijských pokrmů. Jedná se o všestranného pomocníka, kterého uplatníte i u celé řady dalších kulinářských specialit.wok pánev

Proč se bez wok pánve neobejde žádná domácnost?

Pánve wok se pyšní dokonale promyšleným tvarem, který zajišťuje jejich multifunkčnost. V pánvi můžete své pokrmy smažit i vařit. Stačí jen vhodně použít pokličku – bez ní to bude prudké smažení, s ní zase pomalé vaření.

Pokud neradi topíte své jídlo v oleji, čímž zabíjíte jeho chuť i živiny, máme pro vás dobrou zprávu. Wok pánve jsou uzpůsobeny tak, aby vám stačilo malé množství oleje. Připravený pokrm poté působí lehce a svěže – a právě takový i je. Vděčíme za to opět dokonalému tvaru pánve, který zajišťuje rovnoměrnou distribuci tepla. Postačí vám jen velmi krátká doba smažení a výjimečný výsledek máte zaručen.

Pánev WOK TalentPro Tefal 28 cm
949,-

Pánev Wok s plochým dnem 30 cm
799,-

Pánev WOK s plochým dnem De Buyer 24 cm
999,-

Vyberte si wok pánev přesně na míru

Na trhu (i v našem e-shopu) naleznete celou řadu pánví. Kromě různých velikostí můžete vybírat i z velkého množství materiálů. K dispozici máte pánve nerezové, keramické, měděné i litinové; nesmíme však zapomenout ani na rozličné tvary. Tady máte na výběr pánve s kulatým a rovným dnem. Rozhodující je v tomto případě především typ vašeho sporáku. Zakulacené pánve se výborně hodí na otevřený oheň, zatímco ty s rovným dnem si budou skvěle rozumět s indukcí nebo sklokeramickou varnou deskou.

Máte jasno, která wok pánev se stane vaší vstupenkou do světa dokonalých chutí a vůní asijské kuchyně?

wok pánev s rizotem

Tip: Víte jaká je kvalitní bambusová podložka na sushi?

Sledujte nás na facebooku, aby vám už neutekl žádný zajímavý článek, recept nebo soutěž!

Sledujte náš Facebook

Autor
Barbora
12. 04. 2018
Tagy
#tradice #příprava #suroviny
Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.