Je váš problém rozpadající se sushi ? – Tohle možná děláte špatně

Je váš problém rozpadající se sushi ? – Tohle možná děláte špatně

Konečně jste se dokopali k domácí přípravě sushi a ono to není tak dokonalé, jak jste čekali? Napoprvé není nikdo mistr. Rozpadající se sushi – možná jenom děláte chybu, o které nevíte. Pojďme se na to společně podívat.

Rozpadající se sushi – problémů může být několik

Nemusíte cestovat do Japonska, abyste se naučili skvělé sushi. Dokonce ani nepotřebujete navštívit předražený kurz. Základy si snadno osvojíte doma a pak už zbývá jenom několik chyb, kterých se musíte vyvarovat. Které to jsou?

Špatně napěchovaná rolka

Můžete mít ty nejlepší instrukce od prvotřídního sushi mistra, ale praxe je praxe. O čem mluvíme? O tom, jak dobře napěchovat nigiri nebo maki. Rozpadající se suhi totiž často je tam, kde je špatná technika při pěchování jednotlivých kousků. Zkoušejte a zkoušejte – bude to chtít desítky až stovky sushi kousků, než dosáhnete dokonalosti.

Nesprávný poměr ingrediencí

Jedním z důvodů, proč se vám sushi rozpadá, může být problém s rýží. Pozor si dejte zejména na správný poměr octa a cukru v rýži. Pokud je totiž poměr špatný, snadno se může z dokonale držícího sushi stát rozpadající zklamání.

rozpadající se sushi, rýže v misce

Málo ostrý nůž

Používáte na krájení sushi nůž, který máte deset let a ani jednou jste ho nenechali naostřit? Tady může být zakopaný pes. Pořiďte si buď nový kvalitní nůž anebo zainvestujte do ostřiče nožů. Může být klidně elektrický, dobře ale poslouží i klasická bruska. S ostrým nožem snadno ukrojíte sushi tak, aby se vám nerozpadalo.

Moc mokrá řasa

Příliš mokrá řasa může vaši snahu o přípravu dokonalého sushi snadno zmařit. Dejte si hlavně pozor, abyste při manipulaci s řasou měli suché ruce. Stačí totiž jen pár kapek vody z mokrých rukou a může být po všem.

Už víte, jak na to? Poučte se z chyb a připravte si příště opravdu povedené sushi, za které se nebudete muset stydět.

rozpadající se sushi, řasy

Tip: Znáte 13 surovin, bez kterých se neobejde asijská kuchyně

Sledujte nás na facebooku, aby vám už neutekl žádný zajímavý článek, recept nebo soutěž!

Sledujte náš Facebook

Autor
Barbora
20. 02. 2018
Tagy
#tradice #příprava #suroviny
Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.