Zeleninové sushi: Z kterých druhů můžete vybírat?

Zeleninové sushi: Z kterých druhů můžete vybírat?

Syrová ryba vás zrovna neláká? Vyzkoušejte sushi, které tvoří hlavně zelenina. Vychutnat si ho můžete v sushi restauracích anebo připravit doma. Zeleninové sushi je snadné a rychle hotové. Inspirujte se zajímavými kombinacemi vegetariánského a veganského sushi.

Veganské dynamitové rolky

Nenechte se odradit názvem, tato kombinace hlívy ústřičné, sushi rýže, veganské majonézy a avokáda je naprosto skvělá. Jestli hledáte lahodné zeleninové sushi pro vegany, tyto rolky si zamilujete.

zeleninové sushi, hlíva ústričná

Avokádo a mango

Nejen zelenina, ale i ovoce pomůže vytvořit dokonalé sushi rolky. Kousky avokáda a manga společně s hnědou rýží dostanou každého vegetariána.

Kořenité rolky s houbami shiitake

Kromě toho, že jsou japonské houby shiitake plné vitamínů a skvělé pro naše zdraví, mají také velmi nízkou energetickou hodnotu. Jejich výživová hodnota je ale zároveň vysoká, a proto jsou ideální volbou pro vegetariánské sushi.

Mix zeleniny a hnědé rýže

Dejte dohromady hnědou rýži, mrkev, jarní cibulku, avokádo a sezamová semínka a vzniknou vám výborné zeleninové sushi rolky. Zeleninu můžete podle chuti klidně obměnit.

zeleninové sushi, avokádo

Variace s chřestem

Zajímavou chuť vytvoří California roll plněná okurkou, avokádem, cherry rajčátkem, červenou cibulí a hlavně chřestem. Samozřejmostí jsou sezamová semínka na ozdobení.

Sladké brambory a teriyaki omáčka

Křupavé California roll se skládají z hnědé rýže, japonské sladké brambory, zralého avokáda, mrkve, okurky a nakládaného zázvoru. Skvělá je zejména teriyaki omáčka, která se s touto kombinací servíruje. Tvoří ji tamari sójová omáčka, třtinový cukr, hnědý rýžový ocet, nakládaný zázvor, česnek a šťáva z ananasu.

Sushi nemusí tvořit jen syrová ryba. Ať už jste vegetariáni, vegani nebo si jen chcete připravit odlehčenou variantu sushi, vyzkoušejte některé z uvedených druhů. Zeleninové sushi si zaručeně oblíbíte.

zeleninové sushi, japonské sladké brambory

Tip: K sushi nesmí chybět sojová omáčka. Přečtěte si rady, jak poznat tu pravou!!!

Sledujte nás na facebooku, aby vám už neutekl žádný zajímavý článek, recept nebo soutěž!

Sledujte náš Facebook

Autor
Barbora
09. 01. 2018
Tagy
#tradice #příprava #suroviny
Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.